Medycyna estetyczna
Medycyna estetyczna przechodzi obecnie swój złoty wiek. Wszyscy chcemy wyglądać pięknie i młodo, nie tylko kobiety, ale i coraz częściej mężczyźni dokładają wszelkich starań, by mieć zadbaną skórę twarzy i usunięte niedoskonałości. Niektórym jednak dziedzina medycyny estetycznej wciąż wydaje się zagadką owianą lekką niepewnością. W tym artykule zdradzamy, czym dokładnie jest ten dział medycyny, a także jakie zabiegi są obecnie chętnie wybierane przez klientów.
Medycyna estetyczna, czyli co?
Jest to dział medycyny zajmujący się skórą, w tym: zapobieganiem, profilaktyką starzenia się, a także rekonstrukcją. Docelowym punktem leczenia jest odtworzenie stanu skóry sprzed lat lub uzyskanie zupełnie nowego efektu. Jest to więc bardzo skomplikowana i tym samym odpowiedzialna branża. Zdumiewające rezultaty zabiegów przyciągają zaś coraz szersze grono klientów, którzy z reguły nie kończą przygody z medycyną estetyczną na pierwszym zabiegu.
Dlaczego medycyna estetyczna jest tak popularna? Wiedza, technika i technologia ulegają intensywnemu rozwojowi. Dzięki temu można obecnie realizować bardzo skomplikowane zabiegi, które przed laty były nieosiągalne. Wysoki poziom i skuteczność leczenia, podparte chęcią bycia wiecznie młodym i pięknym, skutecznie napędzają branżę medycyny estetycznej, która cały czas intensywnie się rozwija.
Jakie zabiegi są z reguły wybierane przez klientów?
W ramach medycyny estetycznej kliniki realizują całe mnóstwo zabiegów, które z reguły można podzielić na kilka kategorii. Pierwszym, obszernym zbiorem są metody redukcji zmarszczek. Drugi to działania związane z okiełznaniem trądziku, przebarwień, obrzęków na skóry twarzy etc. Kolejny to poprawianie ogólnego wyglądu skóry oraz tzw. wypełniacze. Specjaliści oferują zatem szereg metod na pozbycie się wyżej wymienionych problemów, są to m.in.:
zabiegi laserowe, endermologia, peelingi, różne odmiany mezoterapia, wypełniacze, botoks. powiększanie ust liposukcja przeszczep tłuszczuZabiegi laserowe to dobre rozwiązanie na problemy z trądzikiem, bliznami czy naczynkami, a także jako działanie fotoodmładzające. Ciekawą metodą na zażegnanie problemów z nadwagą jest endermologia. Ta ekskluzywna forma masażu próżniowego działa modelująco na sylwetkę i redukuje cellulit oraz tzw. luźną skórę. Peelingi stosuje się do ogólnego odżywienia skóry, poprawienia jej wyglądu i stanu. Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na nakłuwaniu skóry igłami ze specjalną substancją działającą odżywczo czy odbudowująco na skórę pacjenta. Wypełniacze wykonuje się często z użyciem kwasu hialuronowego, występującego naturalnie w ciele człowieka. Botoks zaś stosuje się do likwidacji tzw. zmarszczek mimicznych na twarzy – m.in. kurzych łapek.
Czy zabiegi są bolesne?
Zależy, jakim zabiegom zamierza poddać się pacjent oraz na jakiego specjalistę w tym zakresie trafi. Jedne działania są mniej bolesne, inne zdecydowanie bardziej. Niekiedy pacjent odczuwa ból podczas zabiegu, w innych przypadkach tuż po, a czasem potrzebuje nieco dłuższego czasu, by w pełni dojść do siebie. Należy ponadto pamiętać, że części zabiegów nie można wykonywać w ciąży bądź w czasie karmienia piersią, a także w przypadku niektórych chorób czy nadwrażliwości.
Medycyna estetyczna to zawsze – mniejsza lub większa – forma ingerencji w organizm. Decyzję o rozpoczęciu przygody z medycyną estetyczną warto więc dokładnie przemyśleć i udać się do dobrego, polecanego lekarza specjalizującego się w tym dziale medycyny. Warto także zwracać szczególną uwagę na to, kto wykonuje dany zabieg – czy jest to osoba, która ukończyła kurs, studia, czy jest z zawodu lekarzem, kosmetyczką czy tylko interesuje się urodą i posiada wystarczające narzędzia. Botoksu nie może na przykład realizować kosmetolog, ponieważ nie ma do tego wystarczających uprawnień. Wyłącznie lekarz może podjąć się niektórych zabiegów medycyny estetycznej, gdyż ma rozległą wiedzę na temat anatomii człowieka.
Im bardziej kompetentny specjalista i lepiej wyposażona oraz zadbana klinika, tym większa szansa, że pacjent trafi w dobre ręce. Nieprawidłowo wykonany zabieg może spowodować brak efektu lub niekorzystne, niepożądane skutki.
Więcej na temat zabiegów z zakresu medycyny estetycznej oraz lista gabinetów w Warszawie https://medycynaestetyczna.waw.pl/
Dodaj komentarz